I want to be a hippie and I want to get stoned!

Teď ať zvedne ruku nebo radostně vyskočí ten, kdo se okamžitě chytil textu a usilovně začal hledat nafukovací kladivo! Legendární nizozemský label Mokum slaví 20 let existence a vyráží na „20 years Mokum Hardcore Annivarsary tour 2012“. Nejspíš je každému jasné, když si tohle čte v češtině, že poprvé v historii zavítá i k nám. Chystejte se na pátek 2. března do pražského klubu Hoodoo.

 


Letí to, že? Člověk by řekl, že to nemůže být už tolik let, co sháněl po všech čertech kazety s Thunderdomem a Terrordromem. Mokum Records odstartoval v roce 1993 se singlem The Point od Vitamin a odstartoval tak neskutečně produktivní čas pro hardcore, gabber a vůbec nakopl hodně znuděných zadnic tak, že i mocné labely podporovali tuhle bláznivě pestrou komunitu.

Nebudeme a nechceme dělat osvětovou přednášku co a jak a kdo… Je 21.století se všemi těmi internety přeci.

2.DREAMERS představují v rámci narozeninové Tour MOKUM v české premiéře ikony Chosen Few a Tellurian aka Leviathan.

„Go to my show
Analyze how the sound flows
On the down low
Fuck around
Lay around
Ho, Ho, Ho, Ho, Ho….“

Za projektem Chosen Few stál od samého začátku François Prijt, ikona hardcore scény, producentský mág, respektovaný DJ a dnes také hlava Mokum Records. Od roku 1993, kdy na Mokum, na kterém mimochodem vydal drtivou většinu svých věcí, vyšlo jeho EP „Freedom“ ušel pěkný kus cesty. 2 desítky releasů, nespočet participací na kompilacích, stovky ba možná tisíce oficiálních i ilegálních vystoupení. V roce 2009 přibral k sobě ještě Bastiaana de Waarda, se kterým na projektu Chosen Few pracuje dodnes.

„Booster activated…“

Michel Klaasen začínal v roce 1985 (v 15 letech) na hip hopu v crew D-P "Digital-Power", ale později doslova propadl hudbě, která se hrála později ilegálně ve skladištích. V roce 1992 vydal první release ve formaci The TOF band a následně zakládá vlastní studio MK (http://www.umma.nl/), které postupně vybavuje všemožnými starými syntetizátory. Čím víc vydělával hraním a produkováním, tím víc studio zdokonaloval. Dal tak vznikou Multi Media recordings, ve kterém spolupracoval ne celé řadě projektů jako Delirium, Omar Santana, Predator, Arjuna,Chosenfew, Techno-Head, Dano, Micado, Crypt, Archatos, Beyonder and Brainiac…

V roce 1993 vydal pod jménem Tellurian na startujícím labelu Mokum první EP „My Name Doesn't Matter“ a okamžitě se stal hvězdou. O 3 roky později zakládá nezávislé Cenobite Records, kde začal vydávat pod jménem Leviathan.

Když mejdan s Mokum, tak jedině s adekvátním supportem, o který se postarají  bardi prastarých českých soundsystemů, které právě label Mokum a kompilace Thunderdome formoval :

Toxor, zakládající člen Strahov a Czech gabber force, Istvy  - člen divokého Komatsu opět v HC podobě!, MSX  - hardcore spojka slánského Oktekk, Mejra – člen systemu NSK . jeden z prvních Djs hrající gabber, Kropi  - mladá krev a srdce sound systemu INF
Riper - LIVE! – jeden z prvních livesetů v ČR, který byl ke slyšení na parties NSK a Strahov.

Když mejdan s Mokum, tak jedině na skvělém zvuku Funktion One!

Když mejdan s Mokum, tak ve speciálně nasvíceném klubu a s na míru připravenou projekcí.

Sledujte nás pro více informací.

Shrňme si to!

2. DREAMERS presents:
20 years Mokum Hardcore Annivarsary tour 2012
-pure old school hardcore event-

Club Hoodoo, Koruní ul., Praha http://hoodooclub.cz
Start: Pá 2.3.2012, 20:00
Konec: So 3.3.2012 (7:00)

Legendary DJ's: Chosen Few, Tellurian aka Leviathan
Support: Toxor /ss3x/, Istvy /Kmts/, MSX /Oktekk/, Kropi /Inf/, Mejra, /,NSK/ Riper - legendary liveset /ss3x/

archiv novinek

Nejbližší akce

Novinky

01.01. RIP Korunní 106

V současné době HooDoo club na adrese Korunní 106 už není...o dalších plánech se určitě včas dozvíte!

12.12. Předprodej lístků na ZNK vánoční party v HooDoo

Vstupenky v předprodeji na ZNK vánoční party, která proběhne 20.12. můžete zakoupit za celkovou cenu 250CZK zde:

http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dls.dls_by_event_tr?event_id=106151&code=TICKET&language=2&session_id=315407

 

Těšíme se, bude to velký!

09.12. FUNKYJAZZ soutěž

Soutěž o volné vstupy na akci Funkyjazz 14.12. v HooDoo, voucher na bar za 500, CDs United Heads a Sato-San To, True Tea čaje a votvíráky je TADY!!
 

Naše pivovary